Pączki z kremem pistacjowym i Kinder Bueno
W tym wpisie znajdziecie przepis na pączki w dwóch odsłonach: jedne z nadzieniem Kinder Bueno a drugie z nadzieniem pistacjowym.
Pączki z kremem Kinder Bueno to hit pączkarni w ostatnich latach. Pączki z cukierkami, owocami, batonikami, różnymi kremami i masłami są coraz popularniejsze a ilość pączkarni w dużych miastach aż przytłacza. Dlatego prezentuję wam przepis na nowoczesne pączki z kremem Kinder Bueno.
Możesz użyć gotowego kremu z orzechów laskowych (bez kakao). Nie chodzi o Nutellę (choć pączki z Nutellą też są super) tylko o masło orzechowe z orzechów laskowych. Ja używam kremu Nocciolata z Rossmana ale możesz też zamówić taki krem online. Smakuje on jak krem z batoników Kinder Bueno. Możesz też przygotować taki krem samodzielnie. Wystarczy, że wymieszasz razem zmielone orzechy laskowe i roztopioną białą czekoladę.
Takie pączki są bardzo słodkie ale dla fanów Kinder Bueno na pewno warto je przygotować. Takie pączki możesz napełnić oczywiście powidłami czy konfiturą różaną lub innymi kremami (tu zobacz mój klasyczny przepis na tradycyjne pączki z powidłami).
Pączki pistacjowe natomiast nadziałam kremem pistacjowym, który kupisz w dyskontach podczas tygodnia włoskiego lub w dużych marketach. Ja swój kupiłam w Auchan, znajdziecie go obok Nutelli i masła orzechowego. Możesz też samodzielnie przygotować taki krem mieląc pistacje i mieszając z białą czekoladą. Jednak w domu ciężko jest zmielić orzechy na gładką pastę dlatego używam gotowych kremów.
Z tego przepisu możesz stworzyć oba rodzaje lub tylko jeden smak pączków. Kremy orzechowe są dosyć drogie, dlatego ja resztę pączków nadziałam klasycznie powidłami i polałam lukrem.
Jeżeli nie chcesz robić tyle pączków, przygotuj je z połowy porcji.
Czym różnią się te pączki od tradycyjnych pączków mojej babci, które znajdziecie na moim blogu?
- używam mąki 550, która jest najlepsza do ciasta drożdżowego,
- dodaję o połowę mniej drożdży,
- nadziane pączki dłużej wyrastają – dzięki temu uzyskujemy charakterystyczną obrączkę a pączki są jeszcze bardziej puszyste.
Jaka jest najlepsza mąka na pączki?
Pączki możesz przygotować z każdej mąki pszennej typ 405-550. Np. tortowa, wrocławska, luksusowa. Ale najlepsza do pączków i ciast drożdżowych jest mąka typ 550. Nie używaj mąki krupczatki, jest ona stosowana do kruchych ciast.
Którą stroną wrzucać pączki do tłuszczu?
Pączki wrzucamy “górą” do tłuszczu. To znaczy, że część pączka, która leżała na blacie podczas wyrastania powinna znajdować się teraz nad tłuszczem a część, która ładnie wyrosła powinna pływać w tłuszczu. Dzięki temu część “płaska” zdąży teraz podrosnąć i pączek będzie idealnie okrągły.
Jak smażyć pączki z nadzieniem czy bez?
Pączki możesz usmażyć bez nadzienia a następnie nadziać je za pomocą rękawa cukierniczego i specjalnej tylki do nadziewania (do kupienia online, w sklepach dla cukierników lub dużych marketach) lub smażyć już nadziane pączki.
Smażenie suchych pączków nie grozi otwieraniem się pączków i wyciekaniem nadzienia, ale za to potrzebny jest rękaw lub szpryca ze specjalną końcówką. Za to nadziewanie surowych pączków, gwarantuje, że w każdym pączku znajdzie się tyle nadzienia ile chcemy. Od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz.
Jak nadziewać pączki?
Pączki można nadziać na dwa sposoby, przed lub po usmażeniu.
- Przed smażeniem: do nadziewania pączków nie potrzebujesz strzykawki ani rękawa. Surowe pączki nadziewa się podobnie jak pierogi. Z ciasta wykrawamy kółka np. szklanką, a następnie rozciągamy ciasto w dłoniach a na środku nakładamy porcję nadzienia np. powideł. Tak przygotowanego pączka sklejamy uważając by nie powstała przy tym dziurka w cieście. Na końcu kulamy jeszcze ciasto by wygładzić miejsce sklejenia i odkładamy pączki do ponownego wyrastania.
- Po usmażeniu: z ciasta wykrawamy kółka np. szklanką. Następnie kulamy porcję ciasta by otrzymać kulkę i pozostawiamy do wyrośnięcia. Wyrośnięte pączki smażymy a kiedy ostygną nadziewamy je przy pomocy szprycy lub rękawa cukierniczego. Do tego potrzebujemy tylki (końcówki) do nadziewania. Pamiętaj, że zanim włożysz końcówkę w pączka sprawdź (np. wyciskając nadzienie do szklanki) czy nadzienie przechodzi przez końcówkę. Używając dżemów czy powideł z kawałkami owoców mogą one zatkać końcówkę i wtedy nadzienie nie trafi do pączka. W takim przypadku możesz zblendować dżem. Wtedy bez problemu nadziejesz nim pączki.
Sprawdź jak nadziewać pączki na filmikach poniżej ⬇⬇⬇.
Co oznacza obrączka na pączku?
Obrączka czyli jasna obwódka w połowie pączka oznacza, że pączki są puszyste i dobrze wyrośnięte. Dobrze wyrośnięty pączek zanurza się w tłuszczu do ok. ⅓ wysokości, tak samo gdy przewrócimy go na drugą stronę przez co na środku, który miał najmniejszą styczność z gorącym tłuszczem pozostaje jasna obwódka.
Pod przepisem znajdziesz kilka propozycji na inne smaki pączków ⬇⬇⬇.
Pączki zawierają gluten.
Z podanych niżej proporcji wychodzi ok. 30 dużych pączków lub 50 małych pączków.
Przeczytaj przepis krok po kroku jak przygotować domowe pączki pistacjowe i obejrzyj filmik video pod przepisem.
Zasubskrybuj również kanał SaltedPasta na YouTubie i zapisz się do newslettera by nie ominął Cię żaden przepis!
Pączki pistacjowe i Kinder Bueno
Przepis na pączki pistacjowe i Kinder Bueno
Składniki
Rozczyn
- 250 ml mleka
- 2 łyżki mąki
- 60 g świeżych drożdży (lub ok. 20 g suchych drożdży)
- 1 łyżka cukru
Ciasto
- 1 kg mąki pszennej
- 15 żółtek
- 50 g spirytusu
- 200 g masła
- 2 łyżki cukru z wanilią lub ekstraktu waniliowego (opcjonalnie)
- 200 g cukru
- 250 ml mleka
- sól
Dodatkowo
- olej / smalec do smażenia
Pączki kinder bueno (na ok. 10 pączków)
- 250 g kremu z orzechów laskowych (nadzienie)
- 200 g czekolady mlecznej (polewa)
- 10 cukierków kinder bueno (do ozdoby)
Pączki pistacjowe (na ok. 10 pączków)
- 250 g kremu pistacjowego (nadzienie)
- 200 g czekolady białej (polewa)
- 20 g pistacji (do ozdoby)
Przygotowanie przepisu
- Najpierw przygotuj rozczyn. Wymieszaj razem ciepłe mleko (30-40 °C), drożdże, cukier oraz mąkę. Kiedy wszystkie składniki się rozpuszczą przykryj i odstaw na 5-10 min. Kontrolując by rozczyn nie wyciekł. Używając suchych drożdży nie musisz przygotowywać rozczynu.250 ml mleka, 2 łyżki mąki, 60 g świeżych drożdży, 1 łyżka cukru
- Kiedy rozczyn rośnie zacznij ucierać żółtka z cukrem. Kiedy cukier i żółtka zamienią się w puszystą pianę dodaj do nich mąkę, sól, spirytus, mleko i wyrośnięty rozczyn. Ubijaj ciasto przez ok. 10 – 12 minut. Pod koniec dodaj roztopione masło (ostrożnie i powoli by nie wylało się podczas miksowania) i wyrabiaj dalej przez kolejne 10 minut.Gotowe ciasto powinno być gładkie, elastyczne i łatwo odchodzić od mieszadła. Na cieście powinny pojawić się pęcherze powietrza. Przykryj ciasto i odłóż do wyrośnięcia np. przy kaloryferze na ok. 2h. Jeżeli w misce zostało mało miejsca możesz ciasto podzielić na porcje tak aby nie wypłynęło z miski.1 kg mąki pszennej, 15 żółtek, 50 g spirytusu, 200 g masła, 200 g cukru, 250 ml mleka, sól, 2 łyżki cukru z wanilią lub ekstraktu waniliowego
- Blat posyp mąką. Przełóż na niego ciasto, lekko rozpłaszcz i wykrawaj kółka np. szklanką. Następnie każde kółko rozpłaszcz i rozciągnij dłonią. Na środek każdego kółka z ciasta połóż łyżeczkę nadzienia. Następnie sklej pączki i "ukulaj" je na blacie posypanym mąką by nadać im kształt kuli i by dokładnie zakleić pączki (sprawdź jak ja to robię na filmiku pod postem). Nadziane pączki przykryj ściereczką i pozostaw do wyrośnięcia na ok. 40 minut.250 g kremu z orzechów laskowych, 250 g kremu pistacjowego
- Wyrośnięte pączki smaż na rozgrzanym oleju (możesz użyć również smalcu). Smaż pączki aż będą złociste – kilka minut z każdej strony. Kiedy olej będzie dobrze rozgrzany zmień moc palnika na małą – jeżeli tłuszcz będzie za gorący pączki mogą być spalone na zewnątrz a surowe w środku. Usmażone pączki odkładaj na ręcznik papierowy, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.olej / smalec
- Przygotuj polewy. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej lub w mikrofalówce.Polej czekoladą wystudzone pączki (z gorących pączków czekolada by spłynęła). Możesz użyć do tego łyżki lub po prostu zanurzać pączki w misce z czekoladą.Polane pączki możesz ozdobić cukierkami lub posiekanymi orzechami.Smacznego 🙂200 g czekolady mlecznej, 10 cukierków kinder bueno, 200 g czekolady białej, 20 g pistacji
Wideo
Wskazówki
- Jajka i drożdże wyjmij wcześniej z lodówki – powinny mieć temperaturę pokojową. Jeżeli masz taką możliwość zadbaj o to by w kuchni było ciepło podczas przygotowania pączków, np. rozkręć kaloryfery lub włącz farelkę na parę minut. Pączki do wyrośnięcia potrzebują wysokiej temperatury.
Podczas przygotowywania ciasta możesz też podgrzać mąkę w garnku, uważaj jednak by jej nie spalić! Ja jednak pomijam ten krok. - Pomysły na inne nadzienia do pączków:
- 150 g cukierków Raffaello
- 100 g roztopionej białej czekolady
- 50 g wiórków kokosowych
Gotowe pączki polej rozpuszczoną białą czekoladą i posyp wiórkami kokosowymi. Pączki pistacjowe: Użyj gotowego kremu pistacjowego lub przygotuj własny:
- 200 g pistacji lub pasty pistacjowej
- 100 g roztopionej białej czekolady
Gotowe pączki polej rozpuszczoną białą czekoladą i posyp posiekanymi pistacjami. Do czekolady możesz dodać matchy lub zielonego barwnika. Pączki Ferrero Rocher: Przygotuj własny krem:
- 150 g cukierków Ferrero Rocher
- 100 g Nutelli
- 50 g posiekanych orzechów laskowych (najlepiej prażonych)
- 200 g orzechów laskowych
- 100 g roztopionej białej czekolady
Gotowe pączki polej rozpuszczoną mleczną czekoladą i posyp posiekanymi orzechami laskowymi lub kostkami batonika Kinder Bueno.
Wartości odżywcze
Zalecane Dzienne Spożycie (GDA) przyjęto na poziomie 2000 kcal.
Pączek Kinder Bueno skradł serca naszych domowników w tym roku! Dzięki za polecenie bo ten krem z orzechów z Rosmanna jest niesamowity!!!
Jak zostanie ten krem to polecam do croissantów 😋